AŞK-I NİYAZ

“AŞK-I NİYAZ”
Dünya aşk ile döner, aşk ile durur.
Tanrı, yarattığını aşk ile seyre dalar.
Yaratılan ise yaratana ve onun yarattığı her varlığa
Aşk ile bağlıdır.

ALBÜMDE BULUNAN TÜM ŞARKILARI DİNLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

İlke Türkdoğan’ın yeni albümü Aşk-ı Niyaz Müzik severlerle buluştu.

Müzik dünyası o’nu 2004’te ATV tarafından düzenlenen ilk halk müziği yarışması ‘Anadolu Ateşi Bu Toprağın Sesleri’ yarışmasında tanıdı.

dsc_0048c

img_0019CEM DAVRAN’ın sunuculuğunu yaptığı yarışmada ANADOLU ATEŞİ MODERN DANS TOPLULUĞU programa gösterileri ile renk kattı.

İlke TÜRKDOĞAN; Sivas’ta doğdu, müzik hayatına, Sivas Atatürk Lisesi korosunda solist ve bağlamacı olarak başladı. Sivas’ın kültür sanat topluluğu Anadolu Sanat Ortamı bünyesinde, arkadaşlarıyla ilk müzik gurubu Grup Harman’ı kurdu. Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümünü kazanarak Ankara’ya yerleşti. Üniversite yılları boyunca Ankara ve çevresinde müzik merkezleri ve festivallerde sahne aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Antalya’ya yerleşti, burada da Ada Çayı Orkestrasını kurdu ve bölgenin önemli etkinliklerinde sahneler aldı.
2009 yılında Ankara Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli oyuncu ve yardımcı müzik direktörü olarak görev aldı.

Şu an Antalya / Muratpaşa Belediyesi Kültür işleri koordinatörlüğü yapmaktadır.

0010

dsc_0027Arif Sağ’ın jüri başkanı olduğu yarışmada, erkeklerde birinci oldu ve bir albümle ödüllendirildi. ASM stüdyolarında, yarışmada seslendirdiği eserlerden seçilerek oluşturulan albüm, Mert Müzik tarafından piyasaya sunuldu.

İlke TÜRKDOĞAN,şimdi ikinci albümü Aşk-ı Niyaz ile müzik severlerle buluştu. Yönetmenliğini ve aranjörlüğünü Cihan Sezer’in yaptığı ve ARDA müzik tarafından dağıtılan albümde İlke Türkdoğan imzalı bestelerinin yanı sıra, Aydın’dan Hatay’a farklı yörelerin türküleri, Anadolu ozanlarından seçme eserler ve anonim eserler yer alıyor.