HAKKINDA

dsc_0023İlke TÜRKDOĞAN; 22.09.1975’de Sivas’ta doğdu. Müzik hayatına, Sivas Atatürk Lisesi korosunda solist ve bağlamacı olarak başladı. Sivas’ın kültür sanat topluluğu Anadolu Sanat Ortamı bünyesinde, arkadaşlarıyla ilk müzik gurubu Grup Harman’ı kurdu. Grup Harman son konserini 1 Temmuz Pir Sultan Abdal etkinlikleri çerçevesinde Sivas 4 Eylül kapalı spor salonunda verdi. Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümünü kazanarak Ankara’ya yerleşti.
Üniversite yılları boyunca Ankara ve çevresinde müzik merkezlerive festivallerde sahne aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Antalya’ya yerleşti, burada da Ada Çayı Orkestrasını kurdu ve bölgenin önemli etkinliklerinde sahneler aldı.
Müzik dünyası o’nu 2004’te ATV tarafından düzenlenen ilk halk müziği yarışması ‘Anadolu Ateşi Bu Toprağın Sesleri’ yarışmasında tanıdı.
Arif Sağ’ın jüri başkanı olduğu yarışmada, erkeklerde birinci oldu ve bir albümle ödüllendirildi. ASM stüdyolarında, yarışmada seslendirdiği eserlerden seçilerek oluşturulan albüm, Mert Müzik tarafından piyasaya sunuldu.
Cihan Sezerin yönetmenliğinde hazırladığı Son albümü

AŞK-I NİYAZ Arda Müzik tarafından piyasaya sunuldu. 2009- 2011 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosunun sahneye koyduğu ”KERBELA’‘ da oyuncu olarak yer aldı aynı zamanda bu projenin iç orkestra müziklerini besteledi. 2011-2012 sezonunda Akdeniz TV’de ”Bizim Havalar” adlı programı hazırlayıp sundu.

Bir kız babası olan ve halen Antalya’da Yaşayan İlke Türkdoğan , Baha Sürelsan Konservatuarında Halk Müziği Korosunda görev almakta, VTV’ de her Perşembe 22:00’da KADIM DOSTLAR Grubuyla canlı program yapmakta, Antalya Devlet Tiyatrosu’nda AHI EVRAN ve KURTULUŞ Oyunları’nda Sözleşmeli Oyuncu olarak görev almaktadır

Türkiye’de müzik birlikleri MESAM ve MÜYORBİR üyesidir.